вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty drewniane

Długowieczne płoty drewniane

Niewłaściwie zabezpieczone ogrodzenia z drewna ekspresowo się niszczą i mogą nieodwołalnie zgubić swój dotychczasowy czar oraz własności. Decydując się na używanie drzewa na ogrodzenie pożądane byłoby poznać sposoby konserwacji oraz pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas zdołamy napawać się jego pięknem przez długie lata.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna powinno się rozpocząć od należytego oraz starannego przygotowania towaru na płot, bowiem od tego zależy wynik końcowy własnych prac. Przed zastosowaniem produktów do ochrony oraz ozdoby płotów z drewna niezbędne jest weryfikacja, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drzewa na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu fachowego, jaki chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robalami. Kiedy ochronimy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, wypada nanieść kolejne preparaty, jakie zabezpieczą je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli pragniemy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego płotu, winniśmy użyć bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni płot od środka, jednakże nie utworzy na jego powierzchni osłonowego filmu. Zabezpieczone w ten sposób płot pozostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej i trwalszej asekuracji ogrodzenia, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu asekuruje płot przed ujemnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drzewa były trwałe należy przeznaczyć im sporo uwagi oraz troski.

Kompletnie inaczej jest w przypadku ogrodzeń wykonanych z plastiku. Ten wersja płotów jest w pełni wytrzymała na warunki atmosferyczne przez co nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie ulegają także biokorozji z tej przyczyny służą swoim właścicielom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий